Antrinės žaliavos

Antrinės žaliavos – tai vieną ar kelis kartus panaudoti plastiko, stiklo, popieriaus ir metalo gaminiai. Pavyzdžiui, vienkartiniai indai, pieno pakuotė ar konservų dėžutė.

Kiekvieno mūsų buityje ar veikloje susidaro antrinės atliekos (popierius, stiklas, plastikas, metalas). Tikriausiai nenustebinsime – rūšiuoti šias atliekas būtina. Tačiau kartais tam pritrūksta ryžto, laiko ar žinių. Dėl šiuolaikinių perdirbimo technologijų, daugelį buityje kartą ar kelis kartus panaudotų plastiko, stiklo, popieriaus ar metalo gaminių, galima prikelti naujam gyvenimui. Atliekos, atiduotos į atliekų rūšiavimo centrus ir taisyklingai pašalintos, gali būti perdirbamos ir virsti naujais, dar kartą panaudoti tinkamais, daiktais.

Kodėl svarbu rūšiuoti?

Pastaruoju metu itin daug kalbama apie pakuočių, ypatingai plastiko, žalą. Tikriausiai žinote, kad netinkamai išmestos plastiko atliekos gali irti iki kelių šimtų metų, o beirdamos jos išskiria pavojingas medžiagas į dirvožemį ir gruntinius vandenis. Panaudoti popieriaus, stiklo ar metalo gaminiai taip pat gali sėkmingai atgimti naujai – surinkus ir perdirbus, galima pakartoti gamybos ciklą, sukuriant naujus produktus ir išvengiant aplinkos taršos.

Pagalvokite – į pakuotes, kurios pagal savo medžiagų savybes skirtos tarnauti dešimtis ar šimtus metų, pakuojami produktai, kurių suvartojimo terminas – kone iškart. Norint bent kiek sumažinti beprasmį vartojimo ir netinkamo pakavimo gaminių išmetimo ciklą, siūlome rimtai apsvarstyti atliekų rūšiavimo galimybę savo namų ūkyje. Siekiant tausoti aplinką, būtina pagalvoti apie tai, ką paliekame po savo kasdienės veiklos, rinktis daugiau gaminių be pakuotės ar su perdirbta pakuote, stengtis vartoti mažiau ir labiau apgalvoti savo pirkinius.

Siūlome įvairių antrinių žaliavų surinkimo, perdirbimo ir rūšiavimo paslaugas:

Plastiko atliekos – nerūšiuojant, tai itin kenksmingos aplinkai atliekos, tačiau, tinkamai perdirbus, jos gali būti pakartotinai naudojamos daugybę kartų, neeikvojant papildomų medžiagų išteklių.

Popieriaus atliekos gali būti sėkmingai panaudojamos gaminant popierių, laikraščius, kitus gaminius.

 Stiklo atliekos yra 100% perdirbamos ir pakartotinai panaudojamos, todėl jas rūšiuoti tiesiog privalu. Originalios formos, išlydyto ar sutraiškyto stiklo pakartotinio panaudojimo galimybės itin plačios.

Metalo atliekos namų ūkiuose sudaro mažesnę dalį atliekų, tačiau vis tiek svarbu jas tinkamai utilizuoti, taip sumažinant neigiamą poveikį gamtai.

Kaip galime Jums padėti?

Svarbu ne tik norėti rūšiuoti, bet ir žinoti, kaip taisyklingai tai daryti. Būtina užtikrinti, kad rūšiavimui skirtos pakuotės ir panaudoti gaminiai būtų švarūs, išvalyti, be maisto ar kitų likučių. Tik tokios antrinės žaliavos gali būti tinkamos perdirbimui.

Jei norite pradėti rūšiuoti, bet nežinote kaip, drąsiai kreipkitės. Mes mielai dalijamės žiniomis visais su antrinių žaliavų rūšiavimu susijusiais klausimais, konsultuojame, mokome. Prireikus, galime ir išvežti Jūsų antrines atliekas.

Susisiekite su mumis